גיבוש צוללות – איך תצליחו לעבור אותו?

לא מעט מבני הנוער המעוניינים להתגייס לצבא, חושבים על תפקידים מעניינים ומרתקים. שהות בצוללת זה ללא ספק אחד מהדברים הכי מיוחדים שאפשר לעשות בשירות הצבאי. מעטים האנשים שיודעים איך נראית צוללת מבפנים, בטח כאשר מדובר על צוללת צבאית. מהסיבה הזאת בדיוק לא מעט מלש"בים מחליטים לבחון את האפשרות של גיבוש צוללות. על מנת להגיע למצב שבו תוכלו להיכנס לצוללת, יהיה עליכם לעבור גיבוש שנועד לשם כך. הגיבוש מטרתו העיקרית היא לבצע סינון של כל האנשים שאינם מתאימים לתפקיד.

אז איך אפשר לעבור בצורה מוצלחת גיבוש צוללות? קודם כל יהיה עליכם להכיר את תנאי קבלה שהם בגדר תנאי סף לתפקיד. לאחר מכן תוכלו לשמוע עוד כל מיני טיפים שיסייעו לכם לצלוח את הגיבוש כמו שצריך. נזכיר כי בכל מחזור מספר המקומות ביחידה הזאת הוא מוגבל, ולכן לא כולם מתקבלים. אך אם תביאו את עצמכם לקראת הגיבוש ותהיו מפוקסים, תוכלו להשיג את המטרה שלכם. גם אם לא תעברו את הגיבוש, תוכלו למצוא עוד לא מעט תפקידים מרתקים אחרים בצבא. תוכלו למצוא את עצמכם בסופו של יום מגיעים לתפקיד שיעשה לכם טוב.

תנאי קבלה – גיבוש צוללות

עוד לפני שנדבר על הטיפים השונים שיסייעו לכם לצלוח את הגיבוש, חשוב לדבר על תנאי קבלה. התנאים הללו הם תנאי סף שכל מועמד שרוצה להגיע לגיבוש מוכרח לעמוד בהם. לעיתים ישנה ועדה מיוחדת שיכולה לאשר בקשות חריגות, אך לא כדאי לסמוך על האפשרות הזאת. מוטב כי תעמדו בתנאי הקבלה הללו מראש, ותכוונו על מנת לעמוד בהם. מלש"בים רבים יודעים לאן הם רוצים להתגייס עוד לפני שהם מגיעים לצו הראשון. לכן ברגע שתכירו את תנאי הסף השונים, תוכלו לעשות הכל על מנת לעמוד בהם. על מנת שתוכלו להגיע לגיבוש צוללות יהיה עליכם להשיג פרופיל 82 (פרופיל קרבי) וקב"א 52 לכל הפחות. כמובן שאסור לכם להגיע מהאזרחות עם בעיות רפואיות שונות שעלולות למנוע מכם לעבור את הגיבוש.

מקור: ערוץ היוטיוב של צה״ל

היכן מתקיים הגיבוש?

גיבוש צוללות הוא בגדר חובה על מנת שתוכלו להגיע אל התפקיד שחלמתם עליו. יחידת הצוללות בצה"ל משויכת באופן טבעי לזרוע הים, ולכן הגיבוש עצמו מתקיים בחיל הים. הבסיס שבו ברוב המקרים מתקיים הגיבוש הוא בסיס חיל הים בחיפה, שהוא גם הבסיס שבו מתקיימת הטירונות. כמובן שכל זאת בתנאי שלא הודיעו לכם כי הגיבוש עבר לאחד מהבסיסיים האחרים של חיל הים. חשוב להדגיש כי לחיל הים יש עוד שני בסיסיים עיקריים האחד באשדוד והשני באילת. על מנת להגיע לגיבוש יהיה עליכם להתייצב בתחנת רכבת בת גלים, משם כבר ייקחו אתכם ישירות לבסיס חיל הים. כמובן שאת כל המידע הזה תצטרכו להכיר עוד לפני שתצאו לדרך. הרי אסור לכם לאחר לגיבוש, וזה לא משנה מהי הסיבה שבגללה איחרתם.

הזדמנות אחת להשאיר רושם חיובי

יש כאלה שאומרים כי אם הם לא יעברו גיבוש צוללות, הם פשוט ילכו לעשות גיבוש נוסף. צריך להגיד בהזדמנות הזאת כי אין אפשרות לעשות גיבוש נוסף, ולכן יש לכם הזדמנות אחת להשאיר רושם חיובי. אם לא תשאירו רושם חיובי, לא תוכלו למצוא את עצמכם מתגייסים ליחידת הצוללות של זרוע הים. לכן אנו מציעים לכם בחום לתת את כל כולכם לכל אורך הגיבוש. גם אם קשה, קחו בחשבון כי המטרה בסוף היא זאת שאמורה להיות ניצבת לכם מול העיניים. הגיבוש עצמו נמשך לרוב 4 ימים, כך שיש לכם הזדמנות להשאיר רושם מעולה. רק תדעו להביא את כל הצדדים החיוביים שלכם אל תוך הגיבוש עצמו. כך המגבשים יוכלו לראות כי אתם מהאנשים שיכולים להצעיד את היחידה קדימה.

הגיעו עם כושר גופני גבוה

רוב האקטים המתבצעים במהלך גיבוש צוללות בנויים על כושר ברמה גבוהה. אף אחד לא יתחשב בכם או ינסה להבין מדוע הכושר הגופני שלכם במצב ירוד.

כמובן שהכושר הגופני הוא לא הפרמטר היחידי שחשוב, אך הוא ללא ספק תופס את העין. מועמדים שיגיעו לגיבוש ללא כושר גופני גבוה, ימצאו את עצמכם עוזבים את הגיבוש במהירות. אומנם זה לא אחד מאותם תנאי קבלה, אך בהחלט מדובר על סוג של תנאי סף.

תוכלו לראות במהלך הגיבוש עצמו לא מעט מועמדים נושרים רק בגלל הכושר הירוד שלהם. לכן תיקחו את הזמן על מנת להתאמן כמו שצריך לקראת הגיבוש עצמו. כמו שהבנתם יש לכם הזדמנות אחת בלבד להשאיר את הרושם הכי טוב שיש. כך שתכינו לעצמכם כבר עכשיו תוכנית אימונים מקיפה ויסודית.

כדי שתהיה לכם את ההזדמנות המלאה לעבור באמת את הגיבוש כתבנו כאן מאמר שלם על החשיבות של הכושר הקרבי ואיך הוא עוזר לכם במהלך הגיבושים.

הסירו את אי הוודאות

אתם קוראים את המאמר הבא על מנת שתוכלו להגיע מוכנים לקראת אותו גיבוש צוללות. אי הוודאות עשויה להיות בעוכריכם כאשר תגיעו ליום הגיבוש עצמו. לכן המטרה שלכם היא שעד הגיבוש תנסו לקבל כמה שיותר תשובות לשאלות שלכם. כך תוכלו לדעת למה לצפות וכיצד הולך להיראות ימי הגיבוש עצמם. תוכלו אפילו להכין אתכם לקראת כל מיני משימות שאתם יודעים שהן אמורות להיות לכם מעט יותר קשות. ככל שהערפל יוסר, כך תוכלו להכין את עצמכם בצורה הכי טובה לגיבוש עצמו. בעבר היה כמעט בלתי אפשרי להסיר את כל הערפל סביב ימי הגיבוש השונים. כיום באינטרנט תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכם על מנת לדעת אל תוך מה אתם נכנסים.

מומלץ שתהיו חדורי מטרה

יש כאלה שמוצאים את עצמם מבצעים גיבוש צוללות רק לשם החוויה. כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי האנשים הללו לא עוברים את הגיבוש, והם ימצאו את עצמם נושרים במהירות. מכיוון שמספר המקומות ביחידה מוגבל, המגבשים מחפשים את בני הנוער חדורי מטרה. אלה שרוצים למצוא את עצמם בסופו של יום נכנסים אל תוך צוללת ומתפעלים אותה. מי שלא באמת ירצה, ימצא את עצמו בשלב כזה או אחר של הגיבוש. אתם מבחינתכם צריכים להראות לכולם כי הצוללות זה החלום הכי גדול שלכם. ברגע שתהיו חדורי מטרה, יכול להיות כי מגבלות אחרות לא ימצאו על הפרק. כמובן שתצטרכו לעשות זאת בצורה שקולה ונבונה, ולא בצורה שנראית חשודה. תסבירו כי מבחינתכם המטרה והשאיפה הכי גדולה זה לעבור את הגיבוש.

אל תשכחו להיות אנשים

לא מעט מבני הנוער שמגיעים לגיבוש צוללות חושבים אך ורק על עצמם. זה נכון שאתם מוכרחים לעבור את הגיבוש, אך אל תשכחו להיות אנשים. בין שלל הדברים שהמגבשים מסתכלים עליהם, הנושא החברתי הוא נושא יקר מפז. הרי בסופו של יום הרעות בתוך המערכת הצבאית, ובטח בתוך הצוללת היא חשובה מאין כמותה. לכן תדאגו כבר בתחילת הדרך להקיף את עצמכם עם חברים ואנשים שהכרתם. תנסו לבלוט, אך בו בזמן לא לדרוס את כל שאר בני הנוער שגם הם רוצים להביע דעה. ברגע שתהיו גם דומיננטיים וגם חברותיים, תוכלו להשיג לא מעט נקודות זכות בעיניהם של המגבשים. גם אם לא תעברו את אותו גיבוש צוללות, יכול מאוד להיות כי תמצאו בו חברים לחיים.

מה ההכשרה שתעברו ולו״ז מפורט

תנאי קבלה – פרופיל 82 ומעלה, קב”א 52 ומעלה ודפ”ר 60 ומעלה

כיצד ניתן להגיע לגיבוש?

  1. סיום יום סיירות בהצלחה – קבלה לגיבוש חובלים| צוללות
  2. חתימה על ויתור- תגיעו ליום סיירות ותחתמו ויתור כדי לקבל גיבוש חובלים/צוללות.
יוםמשימותהערות
יום ראשוןיום התארגנות כמו בכל הגיבושיםתצטרכו להגיע לרכבת ׳בת גלים׳ בחיפה בשעה 08:00 משם יאספו אתכם ויתחילו בהרשמה ובדיקות רפואיות.
יום שניהשקמה בשעה 04:00-05:00 בבוקר ומיד מסע של 8 קילומטר עם ציוד.
תעברו בנוסף עם משימות מחשבתיות: פירוק והרכבה של מכלול צינורות,  פירוק והרכבה של M-16, פירוק והרכבה של מאג .
משימות שתעברו ביום הזה:
בניית רפסודה, תליית דגל, בנייה של אוהל כקבוצה, העברת חברי הצוות מקצה לקצה מבלי לגעת בחבל.
יום שלישייום בו תבחנו על מה מה שלמדתם עד כה, היום הזה הוא יחסית יותר רגוע, השקעה בשעה 06:00.המבחנים שתעברו ביום הזה: מבחן על המערכת ההידראולית, ראיון פסיכוטכני, סודות הצלילה, פסיכולוג מראיין.
יום רביעייום אחרון של הגיבוש תקומו בו קצת יותר מאוחר ויהיה לכם זמן להתארגן.בסוף היום תכנסו לחדר של המגבשים ויודיעו לכם מי מכם עבר ומי לא,

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.