כל מה שרציתם לדעת על יחידה 8200

בעבר רוב הנערים היו מכוונים להתגייס לקרבי על מנת להרגיש תחושת סיפוק עצמי. כיום תמונת המצב השתנתה, כאשר רוב המועמדים לגיוס מעדיפים שירות מסוג אחר. זוהי הסיבה שבגללה יחידה 8200 של חיל המודיעין הפכה להיות לאחת מהיחידות הכי מבוקשות. כמעט כל הורה ירצה שהילד שלו ישרת ביחידה הזאת, ולא מעט מלשבים מכיוונים להגיע אליה במיוחד. אז מה גרם לכך שהיחידה הזאת תקרא יחידת העילית של חיל המודיעין?

חשוב לציין שלחיל המודיעין יש עוד יחידות קרביות עילית מתקדמות לא פחות כמו יחידה 504 שלוקחת חלק פעיל במערך ההגנה של המדינה, אבל לא עליה נרצה לדבר היום, אם כי צרפתי לכם קישור להמשך קריאה.

לא מעט מועמדים לפני גיוס עושים טעויות שונות כי הם אינם מכירים את כל הפרטים. במאמר הבא אנו נסקור לפניכם לעומק את היחידה, על מנת שתדעו עליה הכל. אם אתם רוצים לעשות שירות צבאי שיביא איתו סיפוק אדיר, זוהי בהחלט אחת מהבחירות המתבקשות. אחרי שתקראו את כל המאמר, לא יהיו לכם סימני שאלה לגבי ההגעה ליחידה הזאת.

כמובן שאם יש לכם שאלות נוספות, תוכלו להתייעץ עם אנשים ששירתו ביחידה. הם בוודאי יוכלו לספר לכם כמה דברים על השירות עצמו. חלק מהמידע הוא מידע מסווג, ולכן הם לא יוכלו לשתף אתכם בו. אך יש פרטים שונים שכן תוכלו לשמוע מהם על חווית השירות באופן כללי. זה אולי יעזור לכם לבחור את המקום שבו תרצו להעביר את השירות הצבאי שלכם.

סקירה והיסטוריה של יחידה 8200

עוד לפני שנתחיל לגעת בכל הפרטים היבשים, מה דעתכם להכיר קצת את היחידה? הרי אם אתם מתגייסים ליחידה מסוימת, מוטב כי תכירו את ההיסטוריה שלה. יחידה 8200 שייכת לחיל המודיעין. התפקיד העיקרי של היחידה הוא איסוף מידע בשפות זרות ולפענח אותו. את רוב המבצעים של היחידה אסור לפרסם, ולכן היא אולי נשארה מתחת לרדאר. אולי יפתיע אתכם לגלות כי היחידה הזאת היא היחידה הכי גדולה בצה"ל. משרתים בה אלפי חיילים שמחולקים לאגפים שונים. לכל אגף יש את התפקיד העיקרי שאותו הוא מיועד לבצע. היחידה זוכה לתהילה בעיקר בגלל שבוגריה משתלבים בתעשיית ההייטק. לא מעט מהאנשים שאתם מכירים הם כאלה שהתחילו את השירות הצבאי שלהם ביחידת 8200. אולי גם אתם תמצאו את עצמכם מתחילים קריירה מבטיחה ביחידה הזאת.

מהם תנאי הקבלה ליחידת 8200?

כמעט כל מועמד לגיוס צריך להכיר את תנאי הקבלה ליחידה שאליה הוא רוצה להגיע. בדומה למקומות עבודה, גם ליחידות שונות בצבא יש תנאי קבלה. תנאי הקבלה נועדו על מנת לסנן כל מיני מועמדים שלא רלוונטיים לתפקידים שונים. אז מהם תנאי הקבלה שבאמצעותם ניתן להגיע אל יחידה 8200? אנו נעשה לכם מעט סדר בכל הבלגן. כך תוכלו לדעת באיזה מצב אתם עומדים ביחס לתנאים הדרושים.

  • תעודת הבגרות מבית הספר מהווה פקטור מרכזי בהגעה ליחידת 8200. הצבא בוחן בין היתר את הציונים במקצועות שונים על מנת לבחון את איכות המועמדים. תעודת בגרות של חמש יחידות לימוד עם ציון גבוה במקצועות שונים תשפר את הסיכויים. על אילו מקצועות אתם צריכים לשים דגש? במתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב ואלקטרוניקה.
  • אחד מתנאי הקבלה הקריטיים ביותר הוא הכרת השפה הערבית או השפה הפרסית. רוב העבודה של יחידה 8200 מתבצעת בהאזנה למדינות ערב. מהסיבה הזאת ידיעת השפה הערבית היא פרמטר משמעותי שבאמצעותו ניתן להגיע ליחידה. לא מדובר על פרמטר שהוא חובה, אך הוא בהחלט משפר את הסיכויים.
  • המועמדים ליחידה חייבים להגיע עם ציון דפ"ר של 70 ומעלה ובנוסף ציון קב"א 54 ומעלה. את הציונים הללו תקבלו לאחר ביצוע הראיונות האישיים במסגרת הביקור בלשכת הגיוס. כך שחובה עליכם להשאיר רושם טוב כדי להגיע ליחידת 8200.

חשוב להדגיש כי זה לא פשוט להגיע ליחידה הספציפית הזאת. בכל מחזור גיוס תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעט על מנת לאתר את המועמדים הכי מתאימים. ככל שמועמד יגיע עם כמות גדולה של יתרונות, כך יגדלו הסיכויים שלו להתקבל ליחידה. תנאי הקבלה הנוקשים הפכו את היחידה הזאת להיות לאחת מהיחידות הכי מבוקשות בצבא.

8200 מסלולים

יחידה 8200 ידועה בין היתר בזכות המסלולים המגוונים שניתן למצוא בה. בשונה מיחידות אחרות בצבא, כאן תוכלו למצוא אין ספור מסלולים. אנו לא נוכל לסקור עבורכם את כל המסלולים של היחידה. אך ננסה לתת לכם הצצה אל המסלולים הכי מבוקשים. אלה שככל הנראה גם אתם מכוונים להגיע דווקא אליהם.

  • מסלול "תלפיות" – מדובר על אחת מתוכניות העילית של הצבא כולו. אל המסלול הספציפי הזה מתקבלים כ-70 מועמדים בכל שנה מתוך אלפי מועמדים. התוכנית כוללת תואר ראשון כפול בשני תחומים לבחירת המועמד. ניתן לבחור שניים משלושת הנושאים הבאים – מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים. המועמדים שמתקבלים למסלול יכולים לבחור את אופי השירות שלהם ביחידה.
  • מסלול "ארזים" – עוד מסלול מוביל של יחידה 8200, אליו אלפי נערים רוצים להגיע מידיי שנה. גם כאן מי שמתקבל לתוכנית יכול לבצע תואר על חשבון הצבא. התואר הכפול הוא במקצועות מחשבים ומתמטיקה. את התואר ניתן לסיים בתוך שנתיים. על מנת להתקבל ליחידה הזאת צריך להיות גאון במתמטיקה.
  • מסלול מיוני גאמ"א סייבר – המסלול המרכזי של היחידה, שאליו מגיעים רוב המועמדים. אל המסלולים האחרים מגיעים רק המובחרים שמבוחרים. כל מי שמגיע למסלול הזה ישתבץ לכל מיני מסלולים פנימיים אחרים. אך התפקידים ברובם יהיו תפקידי איסוף מודיעין בגזרות שונות. כל מסלול יבצע את האיסוף של המודיעין בצורה מעט שונה. נשמע מעניין? תצטרכו להגיע אל היחידה על מנת לקבל קצת יותר פרטים על המסלולים.

איך מומלץ להתכונן לקראת המבחנים?

בני נוער רבים מבינים עד כמה זה חשוב להגיע אל יחידת 8200. שירות ביחידה הזאת עשוי לפתוח לא מעט דלתות ביום שאחרי השחרור. לא מעט מהבוגרים של היחידה מתקבלים עם היציאה לאזרחות למקצועות הייטק נחשקים.

מקצועות הייטק שאנשים שלא שירתו ביחידה יכולים רק לחלום להגיע אליהם. אז איך תוכלו להתכונן על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לשרת ביחידה?

נדגיש תחילה כי הצבא לא מצפה מהמועמדים לגיוס להכיר את המידע המסווג.

כך שאין לכם צורך להגיע עם ידע מקדים בתפעול המכשור או בביצוע האזנות. כן תצטרכו להראות בקיאות וידע במקצועות הליבה בבית הספר. ציונים גבוהים בבית הספר במקצועות השונים מגדילים את הסיכויים לשרת ביחידה.

רוב המועמדים המגיעים ליחידה מתקבלים על סמך הציונים שלהם. לכן ההתכוננות הכי טובה היא ללמוד טוב בבית הספר, ולהשקיע כמה שרק אפשר.

בנוסף תוכלו לנסות להשתבץ לכל מיני מסלולים שיחידת המודיעין פותחות עבור מלשבים.

כל מי שירשים במסלולים הקדם צבאיים ימצא את עצמו משתלב ביחידה בקלות. זה יכול להיות כרטיס כניסה מעולה לאחת מהיחידות המובחרות בצבא.

יחידה 8200 עושה כל מה שנדרש על מנת לאתר את המועמדים הכי איכותיים שרק אפשר למצוא.

תוכלו למצוא ברחבי הרשת כל מיני מבחנים או הדמיות שיכינו אתכם לראיונות ולמבחנים בצו ראשון. גם הציונים והרושם הראשוני שתשאירו בצו הראשון ישפיע לא מעט.

לא מעט מועמדים מעולים שנפלו בצו הראשון לא הצליחו להגיע לשרת ביחידה. כמו שכבר הבנתם זה לא קל להגיע אל יחידה 8200.

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.