גיבוש יחידת דובדבן וכיצד מגיעים למסתערבים

כדי להתקבל ליחידת דובדבן עליכם לעבור מסלול אימונים ארוך וקשה במיוחד, ממש כמו לכל יחידה מובחרת, המיונים ליחידה זו נועדו כדי לבדוק מי מתאים להתקבל אליה ומי לא והם מחולקים לכמה שלבים.

יש את הנתונים הפיזיים ויש את הנתונים החברתיים שלכם, יש כמה דרכים בהם תוכלו להגיע לסיירת דובדבן: מיון קדם צבאי, גיבוש יח״טיות או פסילה מיחידה מיוחדת אחרי גיבוש מטכ״ל.

כדי שתוכלו להגיע ליחידת דובדבן דרך מיום קדם צבאי עליכם להיות בעלי פרופיל 82 ומעלה, קב״א 51 ומעלה ובעלי ראיה טובה, כמובן שבנוסף עליכם להיות מעוניינים בשירות קרבי משמעותי כדי להתקבל ליחידה.

מועמדים אשר יהיו מתאימים יקבלו זימון לאחר הצו הראשון של יום סיירות, שם כמובן יבחנו את הכושר שלכם ואת היכולות הבין אישיות שלכם ואיך אתם מתפקדים תחת לחץ.

מי שימצא המתאים ביותר יוזמנו לגיבוש אשר יכלול מס׳ משימות פיזיות ומבחנים סוציומטרים עם זמן מנוחה קצר, אלו מכם שתצלחו את הגיבוש יוכלו להתגייס ליחידת דובדבן.

דרכים נוספות להגיע ליחידת דובדבן

עוד דרך בה תוכלו להגיע לסיירת היא להתגייס לחטיבת הצנחנים ומשם להשתתף בגיבוש יח״טיות.

זמן קצר לאחר שהתגייסתם חלק מכם יוזמנו לגיבוש ואחרים יוכלו להגיש בקשה, שם כמו שציינתי מקודם יבחנו היכולות הפיזיות שלכם, הכושר שלכם והתפקוד תחת לחץ, אלו מכם שימצאו מתאימים יוזמנו לראיון אישי, דרך המיון הזה תוכלו להגיע גם לגדס״ר צנחנים, פלס״ר עורב, ופלחה״ן צנחנים.

דרך נוספת להגיע ליחידה היא להתקבל למסלול של היחידות המיוחדות, חיילים אשר התחילו מסלול או בשלב מתקדם נפלו ממנו לדוגמא: שייטת 13, שלדג, קורס טיס ועוד, יוכלו להגיע לראיון אישי להתמיין ליחידת דובדבן.

דובדבן יחידה ותפקידים

היעוד של יחידה זו הוא לוחמה בטרור ומתמחה בעיקר באזור יהודה ושומרון, היא פועלת באופן גלוי וסמוי בקרב האוכלוסיה הערבית (מסתערבים) או הסתערבות ונמצאת בכוננות מתמדת לכל פעולה שלא תהיה.

הלוחמים ביחדה זו מתעסקים בעיקר בביצוע מעצרים, תפיסת מבוקשים, איתור ותפיסת אמל״ח, אל היחדיה תוכלו להגיע דרך צנחנים או קדם צבאי דרך מודל סיירות.

שימו לב: לאחר שהתקבלתם לתפקיד ממיון קדם צבאי על פי מודל הסיירות לא תהיה לכם האפשרות לוותר עליו.

מהם תנאי הקבלה?

  • פרופיל 82 ומעלה,
  • קב"א 51 ומעלה.

מסלול הכשרה של היחידה

  • טירונות 4 חודשים ברמת רובאי 05
  • חודשיים אמ״ת
  • 8 חודשים הכשרת לוחם ייעודי (השלמת רובאי 07, הכשרת חי״ר, לוט״ר)
  • 4 חודשים קורס מ״כים

מסלול ההכשרה הינו כשנה ו-4 חודשים.

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא.

ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

יחידת דובדבן מסתערבים

כדי להיות ביחידת המסתערבים של צה״ל תוכלו להגיע דרך אחת מ-5 יחידות שונות שהבולטת בהן היא סיירת דובדבן, עדי לתקהל לצוות זה עליכם לדעת לעבוד בקבוצות קטנות.

תצטרכו להפגין יכולת שמירה על קור אורח תחת מצבי לחץ, תלמדו לדבר ערבית שוטפת, תצטרכו להיטמע בשטח בצורה הטובה ביותר בין אוכלוסיה ערבית.

המסתערבים הראשונים היו שייכים לפלמ״ח ומשם המשיכה היחידה לגדול לאט לאט, במידה ותמצאו מתאימים יאתרו אתכם מתוך היחידה.

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.