יחידת מגלן

יחידת מגלן הוקמה בשנת 1986 כיחידה אשר מתמחה בלוחמה מסוג נ״ט ע״י שימוש באמל״ח מודרני ומתקדם.

הסיסמא של היחידה היא: "בהשקט ובבטחה תהיה גבורתכם" דבר המספר רבות על אופיה של יחידה זו.

סיירת מגלן היא יחידת קומנדו שהמטרה שלה היא פעילות בעומק השטח של האויב, במתן דגש על תקיפה והשמדת מטרות איכותיות והשגה של מודיעין מדויק.

כל זה קורה באמצעות אמצעי לחימה מתקדמים ומיוחדים אשר יש ברשותם.

לסיירת מגלן יש גם פלוגת פיתוח אמל״ח שהתפקיד שלה הוא מציאת פתרונות וחידושים טכנולוגים בהתאם לצרכים המבצעים והפעילות הסודית של היחידה.

השם של היחידה נבחר ע״ש הציפור מגלן והסיכה שלהם מעוצבת בהתאם, על השם שלה אמר מפקד היחידה הראשון שלה  "זו ציפור שהייתה מאוד נדירה בארץ אבל נקלטה והחלה מקננת בה, כלומר הצליחה להסתגל לחיים פה ובעצם להשתלב במדינה הצומחת. בנוסף, מצד אחד יש לה יכולת להסתוות ולהיות צנועה, ומצד שני לדעת למצוא מזון ולא לחשוש, גם אם יש נוכחות של אנשים בסמוך לה".

מגלן יחידה אשר מתמחה בלוחמה והפעלה של מס׳ אמצעים מתקדמים אשר מתארים קרבות מעבר לקווי האויב.

הלוחמים אשר נבחרים לשרת ביחידה הזו עוברים גיבוש מיוחד, כאשר הם יגיעו אליו בסוף הטירונות של חטיבת צנחנים, משם הם ממשיכים לעבור השלמות מקצועיות לפי היעדים והמשימות היעודיות של היחידה.

ניתן בנוסף להתמיין למגלן באיתור קדם צבאי, דרך מודל הסיירות.

מקור: דו״צ

שימו לב: לאחר שהתקבלתם לתפקיד ממיון קדם צבאי על פי מודל הסיירות לא תהיה לכם האפשרות לוותר עליו.

תנאי קבלה לסיירת מגלן

  • פרופיל 82 ומעלה
  • קב"א 52 ומעלה.

מה כולל התפקיד?

  • 4 חודשי טירונות רובאי 05
  • מסלול לוחם כ 18 חודשים (עם הכשרת חי״ר, לוט״ר)
  • השלמה לרובאי 07

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

קצת היסטוריה

חטיבת הקומנדו או בשמה המוכר יותר ״חטיבת עוז״ הוקמה בשנת 2015 מתוך הרצון וההבנה שצריך לאגד בתוכה 3 יחידות מובחרות ביחד: דובדבן, מגלן ואגוז. החטיבה הינה חטיבת חיל רגלים למבצעים מיוחד של כוח זרוע היבשה בצה”ל.

יחידת מגלן

היחידה אשר הוקמה בשנת 1986 ומתמחה בהשמדת מטרות איכותיות בתוך שטח האויב, כבר ציינו את זה לכן לא נרחיב כאן על הפעילות של יחידה זו. תאור נוסף אודות השם של היחידה נובע מכך שלציפור יש את יכולת להסוות את עצמה ומצד שני היא גם יודעת לצוד ללא חשש.

יחידת דובדבן

יחידת דובדבן הוקמה גם היא בשנת 1986 לפני פרוץ האינתיפדה הראשונה, מתוך הבנה שלצה״ל  תהיה אפשרות לפעול בתוך שטח האויב, ההגיון מאחורי יחידה זו תאר בצורה הטובה ביותר באלוף אהוד ברק: ” אני רוצה יחידה, שאנשיה ייראו כמו ערבים, ידברו כמו ערבים וירכבו על אופניים בקסבה של שכם, כאילו הם ברחוב דיזנגוף בתל אביב. אנשים שיוכלו לפעול בכיסוי חלקי כדי להגיע למגע מבצעי בלי צורך בכוחות גדולים ובחשיפה מוקדמת”.

יחידת אגוז

הוקמה בשנת 1955 הלומים ביחידה זו היו מתוך צוות של יחידת עורב בצנחנים, יחידה זו מתמחה בפעילות יבשתית ובמקור המטרה שלה היה לחימת גרילה כנד חיזבאללה אשר נמצאת בדרום לבנון.

היחידה מתמחה בשדאות ובלחימה באזורים סבוכים.

הישגים של מגלן

  • 2007 – צלש אלוף על פעילותה במלחמת לבנון השניה.
  • 2015 – צלש הרמטכ”ל על פעילותה במבצע “שובו אחים”.

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.