כושר קרבי: איך מגיעים לצבא בכושר שיא?

יש כאלה שרואים את הצבא בתור פרק שצריך לעבור, ואחרים שרואים את הצבא בתור הזדמנות של ממש. לא מעט מאלה שרואים בשירות הצבאי כהזדמנות מתגייסים ליחידות קרביות. השירות הקרבי שונה לחלוטין מכל שירות אחר שעליו יצא לכם לשמוע מחברים או בני משפחה. כבר ליום הגיוס עצמו ישנו צורך להגיע עם כושר קרבי מקסימאלי, ויש כאלה ששוכחים להקפיד על זה.

במאמר הבא אנו נסביר לכם כיצד הכושר הקרבי יכול לקדם אתכם בשירות הקרבי. אם לא די בכך, אנו נציע לכם כל מיני אפשרויות שונות לשמור על הכושר בשיאו. אם תדעו כיצד לשמור על הכושר, זה ללא ספק יהפוך את השירות הקרבי לאפקטיבי ויעיל כמעט מכל בחינה אפשרית. כל מה שנדרש מכם לעשות זה רק לקרוא את המאמר הבא.

אך תזכרו כי חובת ההוכחה היא עליכם ולא על אף אחד אחר. אם יש לכם מטרות שאותן תרצו להשיג, מוטב כי תגיעו מוכנים ככל האפשר. כמו שאתם קוראים כאן על כושר בעת הגיוס לצבא, תוכלו למצוא עוד לא מעט אינפורמציה חשובה. ככל שתכינו את עצמכם בצורה טובה יותר לגיוס עצמו, כך תוכלו לצלוח מהמורות שונות. השירות הצבאי הוא מאתגר, אך בראייה לאחור הוא מספק הזדמנויות חד פעמיות.

מדוע צריך להגיע ליום גיוס בשיא הכושר?

לא סתם כמעט כל מי שמתגייס לשירות קרבי רוצה לשמור על כושר ברמה גבוהה. כמובן שיש לא מעט סיבות שמביאות את בני הנוער הללו להגיע למסקנה הזאת. כושר קרבי הוא לא דבר שנולדים איתו, מדובר על פרמטר שכל אחד יכול לרכוש אותו. אז מדוע צריך להגיע ליום הגיוס בשיא הכושר? מכיוון שזה יאפשר לכם להגשים את החלומות שלכם לכל אורך השירות הצבאי. לא מעט מהיחידות הלוחמות בצבא דורשות מהלוחמים לעבור מבחני כושר שונים. חיילים שלא עוברים את המבחנים האלה, עשויים למצוא את עצמם בתפקיד אחר. אם החלום שלכם היה לשרת בתפקיד קרבי, מוטב כי תדעו בדיוק מה זה מצריך מכם. בנוסף לכך, תוכלו להגיע בביטחון מלא לטירונות ולא תמצאו את עצמכם משתרכים אחרי כולם.

אחת הדרכים להגיע ליחידות העילית של צה״ל זה לעבור יום סיירות ולהתקבל ליחידות המובחרות, ישנן המון יחידות מובחרות כמו: שייטת 13, 8200 , שלדג ואחרות.

אל תתחילו להתאמן ברגע האחרון

ישנם בני נוער שפשוט נזכרים להתחיל להתאמן ברגע האחרון. במקרה כזה יהיה קשה מאוד להביא אתכם ברמת מוכנות מקסימלית ביום הגיוס. ההמלצה בהקשר הזה היא להתחיל לעבוד על כושר קרבי מספר חודשים עוד לפני הגיוס עצמו. יש כאלה שעושים את זה במשך שנה או שנתיים לפני יום הגיוס, אך זוהי לא חובה. ההמלצה היא להתחיל להתאמן 6-9 חודשים לפני הגיוס, על מנת שיהיה ניתן לעבוד על מה שצריך. כך לא תמצאו את עצמכם בלחץ אטומי, ותוכלו להשיג את התוצאות הכי טובות מבחינתכם.

מתחילים לאט ועם הזמן מגבירים

כושר קרבי לא נבנה בתוך יום אחד, וחשוב מאוד לשמור על אימונים הדרגתיים. יש כאלה שרוצים להוציא מעצמם את המקסימום כבר מהאימון הראשון. קחו בחשבון כי אם לא תאפשרו לעצמכם להתאמן בצורה הדרגתית זה עלול להיות מסוכן. פתאום תחפשו את עצמכם לפציעות שלא ידעתם על קיומן. לכן אל תעמיסו על עצמכם יתר על המידה כי זה עלול לעלות לכם ביוקר. לא רק שלא תגיעו עם הכושר המספק, הפציעה עלולה למנוע מכם לשרת בתפקיד קרבי. כך שתסתכלו על כל הסיטואציה בצורה שקולה, ותבינו עד כמה היא יכולה להיות משמעותית להמשך הדרך.

תנסו לבצע אימוני כושר קרבי

מהי ההגדרה של אימונים שכאלה? מדובר על אימונים אשר מטרתם להכין אתכם לשירות הצבאי. כל מיני תרגילים שונים שאותם ככל הנראה תצטרכו לעשות גם בצבא. ככל שהאימונים יהיו יותר ממוקדים, כך תוכלו להשיג מהם תועלת גבוהה. אם האימונים יהיו מפוזרים הם ככל הנראה יביאו תועלת חלקית בלבד. חשוב שתבינו כי אתם מאמנים את עצמכם למטרה מסוימת. המטרה היא לצלוח את השירות הקרבי כמו שצריך ולהוציא מעצמכם את המקסימום. המטרה הזאת אמורה לשבת לכם בתוך הראש מתחילת התהליך ועד סופו. ברגע שזה יקרה יהיה לכם קל מאוד להפוך את האימונים לכאלה שמביאים איתם תועלת.

ביחד עם האימונים משלבים תזונה

אתם נמצאים במרחק נגיעה מהשירות לצבא, ועליכם לזכור כי האוכל בצבא הוא לא להיט. אך עדיין שמירה על תזונה נכונה היא הכרחית כדי שתוכלו למקסם את התוצאות. לעיתים אי אפשר לשמור על כושר קרבי מבלי שתשלבו עם האימונים תזונה מזינה. לכן כבר מהבית תרגילו את עצמכם לאכול נכון, כך זה יבוא לידיי ביטוי גם לאחר הגיוס. תורידו מהפרק את כל המאכלים הלא מזינים, ותחליפו אותם במאכלים עם ערכים גבוהים. זה יאפשר לכם לדעת כי אתם לא בוחלים באף אחד מהאמצעים שעומדים לרשותם. אתם עושים כל מה שנדרש כדי להגיע לשירות הצבאי הכי מוכנים שרק אפשר. גם כאן אתם רואים כי ההחלטה היא קודם כל צריכה להיות שלכם.

התאמנו עם חברים או עם מאמן מוסמך

להתאמן לבד זוהי סיטואציה לא נעימה, וכמעט בלתי אפשרי לדבוק במטרה. גם כאלה שיש להם המון כוח רצון, מתקשים מאוד להתאמן מבלי שמשהו ידרבן אותם. רוצים לשמור על כושר קרבי? תוכלו לעשות זאת על ידי אימונים מקצועיים עם מאמן מוסמך. אפשרות נוספת היא פשוט להתאמן ביחד עם חברים או בני משפחה שגם הם מתכוננים לצבא. ברגע שיש לכם עם מי להתאמן או דמות סמכותית שמנחה אתכם, התמונה כולה משתנה. פתאום תבינו עד כמה זה יכול להיות מהנה להתכונן לקראת השירות הצבאי. הרי אימוני כושר לא חייבים להיות סבל!

כושר קרבי מחייב לעקוב אחר ההתקדמות
כושר קרבי מחייב לעקוב אחר ההתקדמות

כושר קרבי מחייב לעקוב אחר ההתקדמות

שוב נזכיר כי עומדת לכם מטרה מאוד ברורה מול העיניים, ולכן מוטב כי לא תסתכלו ימינה או שמאלה. כדי שתגיעו ליום הגיוס בכושר שיא, יהיה עליכם להיות תמיד עם היד על הדופק. תצטרכו לעקוב אחרי ההתקדמות בצורה הכי אפקטיבית שיש. אם אתם רואים את עצמכם מדשדשים במקום, מוטב כי תנסו להבין מהי הסיבה. אם המעקב והתובנות יהיו על פי הספר, לא תמצאו את עצמכם עומדים במקום בכלל. תמיד תמצאו את עצמכם שוברים את השיאים שאתם העמדתם לעצמכם. זה יקל עליכם מאוד, ויגרום לכם לרצות תמיד להתקדם קדימה. זוהי חייבת להיות השאיפה של כל מי שמתגייס לשירות קרבי.

קשה באימונים – קל בקרב

הסלוגן הזה אמור להיות הסלוגן שמנחה אתכם בעת ביצוע כושר קרבי עוד לפני השירות עצמו. יש כאלה שישבו בבית ויגידו כי הם ישברו את הראש ביום של הגיוס עצמו. אך אתם כבר מבינים עד כמה ההכנה המוקדמת עשויה לסייע לכם בהמשך הדרך. באימונים השונים יכול להיות מאוד קשה, ולפעמים אפילו מאוד מתיש. אך בסוף כאשר תגיעו לצבא אתם תבינו עד כמה האימונים האלה חיזקו אתכם. מה שיהיה לאחרים מאוד קשה ומסובך, לכם יהיה קל ופשוט. זוהי הסיבה שבגללה כולם צריכים לבחור באפשרות הזאת. הכינו את עצמכם לקראת הגיוס הקרוב כמו שצריך, ותחסכו לעצמכם בעיות בהמשך הדרך.

אהבתם? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מה עברנו בכתבה זו
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

לשיחת ייעוץ ובדיקת התאמה בחינם

להגיע עם יתרון משמעותי, לבלוט ביום הסיירות וימי הגיבוש משאר המתמודדים ככה שלמגבשים לא תהיה ברירה חוץ מלבחור אותך!

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.