גיבוש סיירת גולני ותנאי קבלה ליחידה

לא מעט מהצעירים המגיעים ללשכות הגיוס חולמים בראש רק על דבר אחד – להתגייס לגולני. חטיבת גולני הפכה להיות לאחת מהחטיבות הכי מפוארות בצבא. מהסיבה הזאת לא מעט מהמתגייסים מציבים לעצמם למטרה להגיע אך ורק לגולני. יש כאלה שאפילו מתכננים את הגיוס לגולני עוד במהלך שנות התיכון. גם בחטיבת גולני כמו בכל חטיבה אחרת בצבא ניתן למצוא סיירת. סיירת גולני בדומה לחטיבה עצמה הפכה להיות למקום שאליו צעירים רבים רוצים להגיע. יש כאלה שחולמים להגיע לסיירת של גולני, והם מוכנים לעשות כל לשם כך.

גם אתם חולמים להגיע לסיירת של חטיבת גולני? במאמר הבא נציג לכם את כל האינפורמציה שיכולה לסייע לכם להגיע אליה. אחרי שתכירו את הסיירת ואת תנאי הקבלה השונים, יהיה לכם קל יותר להגיע אליה. כמובן שלא מדובר על עובדה מוגמרת, הרי לא מעט מהמתגייסים חולמים להגיע אליה. אך אם יהיה בכם רצון מספיק גדול, תוכלו למצוא את עצמכם מגשימים אותו.

קצת על חטיבת גולני

סמל גולני
סמל גולני

תמיד רציתם להגיע לסיירת של חטיבת גולני? קודם כל אתם מוכרחים להכיר אותה. ביחד עם החטיבה עצמה, לסיירת של החטיבה יש את המסורת ואת הייעוד שלה. באופן עקרוני מדובר על יחידת העילית של החטיבה כולה, ואחת מיחידות העילית של הצבא כולו. היחידה הזאת משמשת בתור יחידת קומנדו חטיבתית, והיא אמורה להוציא לפועל מבצעים מיוחדים. בעוד שאר היחידות בחטיבה יבצעו את המשימות השוטפות, את סיירת גולני יוציאו למשימות מיוחדות. משימות שלרוב אמורות להביא איתן תוצאות חד משמעיות שלא משתמעות לשתי פנים. אפשר להגיד בצורה כמעט חד משמעית כי לוחמי הסיירת הם הלוחמים הכי איכותיים בחטיבה כולה. הם אמורים להיות אלה שמובילים את כל היחידות של חטיבת גולני בזמן לחימה אל עבר השגת המטרות.

בעבר סיירת גולני הייתה נקראת גדס"ר גולני, ואולי כך אתם מכירים אותה. אך בשנת 2018 בוצע שינוי בהנחיית הרמטכ"ל ששינה את השם של היחידה לסיירת. כך שרק על פי השם שניתן ליחידה אפשר להבין עד כמה היא משמעותית בזמן אמת. לא פעם המשימות שהיחידה מבצעת הן משימות שאף אחד לא יכול לשמוע עליהן. אך בפועל הלוחמים הם אלה שהופכים את המשימות האלה לאפשריות. רוצים לדעת איך תוכלו גם אתם להיות לוחמי סיירת גולני? בהמשך המאמר תוכלו לקבל את כל האינפורמציה הדרושה לכם. אינפורמציה שתאפשר לכם להגיע מוכנים לכל שלב במהלך המיון עצמו. הרי מי שלא מכיר את השלבים השונים עלול למצוא את עצמו במצב שבו הוא חושב על משהו אחד ומקבל משהו אחר.

מי יכול להגיע לסיירת גולני?

ישנם תנאי קבלה בסיסיים שעל פיהם ניתן בסופו של יום להגיע אל הסיירת. מי שלא עומד בחלק מתנאי הקבלה ומי שלא עומד בקריטריונים השונים, לא יגיע לסיירת. כך שאם זה החלום הכי גדול שלכם, מוטב כי תכירו את תנאי הקבלה כמו שצריך. רק בדרך הזאת תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו אתם יודעים בדיוק לאן לכוון. לא תצטרכו לכוון למקומות של יביאו אתכם בסופו של יום לסיירת. התנאים הבסיסיים עוד לפני הגיוס לצבא הוא לסיים את הצו הראשון עם פרופיל 82 ומעלה ועם קב”א 49 ומעלה.

על מנת שתוכלו להיות משובצים לסיירת, יהיה עליכם קודם כל להתגייס לחטיבת גולני. בשאלון העדפות יהיה עליכם לדרג את חטיבת גולני במיקום גבוה על מנת שתוכלו להגיע אליה. מי שלא יתגייס לחטיבת גולני, מן הסתם גם לא יכול להתגייס לסיירת של החטיבה. זה אחד מהתנאים הכי בסיסיים שיש, ולכן תצטרכו לדאוג להגיע אל החטיבה. אחרי השיבוץ קשה מאוד לעבור בין חטיבות שונות, כך שעליכם לקחת את זה בחשבון. לסיום יהיה עליכם לעבור גיבוש יחטיות גולני ולאחר מכן סוף כל סוף תתקבלו לסיירת גולני. בסיירת עצמה יהיה עליכם להוכיח את עצמכם בכל יום מחדש, תזכרו כי להתגייס לסיירת זוהי זכות!

מחזורי הגיוס של סיירת גולני

כל מי ששואף להגיע אל הסיירת, חייב בין היתר להכיר גם את מחזורי הגיוס שלה. הרי אי אפשר להתגייס לסיירת עצמה שלא במסגרת מחזורי הגיוס הקבועים מראש. לסיירת של גולני יש שלושה מחוזרי גיוס במהלך כל שנה, בדומה לכל חטיבה לוחמת אחרת כמו שלדג, יחידת 669 ואחרות. ברוב המקרים אנו מדברים על גיוס במסגרת חודשים מרץ, אוגוסט ונובמבר, כחלק מהגיוס לחטיבת גולני. בכל מחזור גיוס מגיעים בסך הכל כ-100 לוחמים לסיירת, וכל השאר מתגייסים ליחידות אחרות בחטיבת גולני. זוהי הסיבה שבגללה מאוד קשה להגיע אל הסיירת של גולני, כמו שהבנתם כמות הלוחמים המגיעים אליה היא מאוד קטנה.

מה צריך לדעת על גיבוש יחטיות גולני?

על מנת להתגייס לסיירת גולני יהיה על כל לוחם לעבור גיבוש יחטיות גולני. בחלק הזה של המאמר אנו נסביר על הגיבוש עצמו, על מנת שתוכלו להגיע אליו מוכנים. מי שלא מגיע מוכן לגיבוש עצמו, עלול למצוא את עצמו עם הגב אל הקיר. בעוד אלה שיגיעו מוכנים לגיבוש עצמו עלולים לתפוס את קדמת הבמה ולהשאיר אתכם הרחק מאחור. לשמחתכם אחרי שתקראו בצורה קפדנית את כל האינפורמציה, תוכלו להגיע מוכנים וערוכים לכל תרחיש. אז מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם מגיעים לגיבוש עצמו?

  • אל תנסו לבלוט מעל כל שאר האנשים שמתמודדים ביחד אתכם. עליכם לזכור כי אל מול היכולות האישיות שלכם, בוחנים גם את היכולות הקבוצתיות שלכם. אם תמיד תגיעו ראשונים, ולא תעזרו לאף אחד – זה לא יקדם אתכם יותר. עדיף לכם שלא להגיע ראשונים, אך שיראו שאתם עוזרים לאחרים ולא משאירים אותם מאחור. לעיתים האפשרות הזאת תקנה לכם יותר נקודות זכות בהשוואה לכל אפשרות אחרת.
  • זמנים הם ערך עליון בצבא, בטח כאשר אתם נמצאים בגיבוש סיירת גולני. אנו מציעים לכם להיות מאוד קפדניים בנושא הזה, ולדאוג לעמוד בזמנים כל הזמן. מי שלא עומד בזמנים עלול למצוא את עצמו במצב שבו הוא מודח מהסיבה הזאת. גם אם הוא היה בולט בכל משימה אחרת, מספיק איחור אחד קטן על מנת לשנות את התמונה כולה. אל תשחקו בנושא הזה, ואל תחשבו שיסלחו לכם על כך.
  • האנשים שנמצאים ביחד אתכם בגיבוש אומנם מתחרים בכם, אך חשוב מאוד להתחבר לכולם. ככל שתתחברו ליותר אנשים, כך תוכלו להצליח יותר במבחן הסוציומטרי. המפקדים של הגיבוש רואים הכל, והם גם יודעים עם מי אתם מתחברים ועם מי לא. אל תחשבו שאם למראית עין נראה שאתם מסתדרים, זה גם מה שהמפקדים עצמם חושבים. חבל שלא תגיעו לסיירת גולני בגלל שלא הצלחתם להתחבר לאנשים.
  • תזכרו תמיד כי יש לכם בידיים הזדמנות חסר תקדים להגיע אל אחת מהיחידות המובחרות בצבא. אין עוד הזדמנות לעבור גיבוש יחטיות גולני! זוהי ההזדמנות היחידה שיש לכם, ולכן תנסו לנצל אותה עד תום. אם תצליחו לנצל את ההזדמנות הזאת, תמצאו את עצמכם בסיירת. אם לא תנצלו את ההזדמנות הזאת, לא תוכלו להגיע לסיירת בשלב מתקדם בעתיד.
אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.