סיירת חרוב המדריך המלא ותנאי קבלה ליחידה

כיום רבות הצעירים שעומדים בפני גיוס, רוצים למצוא את עצמם מתברגים באחת מהיחידות המובחרות כגון: שייטת 13, חובלים, . כל חטיבה מציעה מגוון רחב של מסלולים על מנת למשוך מתגייסים אליה. חטיבת כפיר הפכה להיות לאחת החטיבות המבוקשות ביותר בקרב צעירים המחפשים את הבחירה המתאימה להם. גיבוש כפיר מאפשר למתגייסים המגיעים לחטיבה להוציא מעצמם את המקסימום באחת מהיחידות המובחרות. במאמר הבא נרצה לדבר על סיירת חרוב, אחת מהסיירות הבכירות ביותר בצה"ל. סיירת שהפכה להיות שם דבר בצבא כולו, אולי גם אתם תוכלו למצוא את עצמכם מתגייסים אליה.

אך על מנת שתוכלו לצלוח את הגיבוש ולהגיע אל הסיירת יהיה עליכם להגיע מוכנים. מי שלא יגיע מוכן לגיוס, לא יצליח למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. החטיבות מגייסות אל היחידות המובחרות שלה אך ורק חיילים שמגיעים עם רעל בעיניים. לכן אם אתם לא רוצים לפספס את ההזדמנות הזאת, שווה לכם לקרוא את המאמר הבא. תוכלו להגיע אל הגיוס מוכנים, ולהגיע את החלום שלכם – להגיע ליחידה מובחרת.

נעים להכיר – סיירת חרוב

על מנת שתוכלו להגיע אל סיירת חרוב, יהיה עליכם להכיר אותה ולהבין מה בדיוק עושים בה. לכל סיירת יש את הייחודיות שלה, ואף אחת מהסיירות לא דומה האחת לשנייה. מהסיבה הזאת בדיוק תוכלו לראות מתגייסים שונים שרוצים להגיע לסיירות שונות. אפשר להגיד בפה מלא כי הסיירת הזאת היא חוד החנית של חטיבת כפיר כולה. מדובר על אחת מהסיירות הכי מובחרות והכי נחשקות שיש בצה"ל כולו. היחידה המובחרת הזאת מתמחה בלחימה באיו"ש וברצועת עזה. המשמעות היא שבזמן לחימה בכל אחת מהגזרות, חרוב היא הסיירת שמניעה את חטיבת כפיר כולה. היא הראשונה שתופעל מבחינת החטיבה, וזה ללא ספק חלומם הרטוב של לא מעט מתגייסים. אם בא לך לעשות שירות קרבי בצורה אפקטיבית זוהי הבחירה הנכונה מבחינתכם.

סיירת שנמצאת בתהליכי בנייה

בשונה מסיירות אחרות בחטיבות שונות, חרוב היא סיירת שעדיין נמצאת בתהליכי בנייה. חטיבת כפיר היא אחת מחטיבות החי"ר הצעירות ביותר בצבא. אומנם החטיבה קיימת כמה יותר מ-20 שנה, אך עדיין יש חטיבות אחרות שקיימות יותר ממנה. המשמעות היא שאם אתם הולכים לעבור גיבוש כפיר, עליכם לקחת בחשבון כי הסיירת הזאת נחשבת לחדשה. לכן תוכלו לראות בה כל מיני דברים מיוחדים ושונים שלא ניתן למצוא בכל הסיירות האחרות. אם כבר להתגייס ליחידה מובחרת, מוטב כי תתגייסו ליחידה שתוכלו להשפיע בה. כאן אתם יכולים להביא את עצמכם בצורה הכי טובה שיש. אין סיבה שתוותרו על האפשרות הספציפית הזאת.

גיבוש כפיר – איך מגיעים אליו?

גיבוש כפיר כולל בתוכו את הגיבוש לסיירת חרוב ולסיירת לוט"ר. בסוף הגיבוש כאשר תעברו את כל השלבים תוכלו לדעת לאיזה סיירת התקבלתם. כמובן שיש לכם אפשרות להשפיע על הבחירה, ולבקש את הסיירת המועדפת עליכם. כל עוד יש אפשרות, הממיינים מתחשבים בבקשות של המתגייסים בתקווה לראות אותם מרוצים. אך כמובן שלא כולם עוברים את הגיבוש, כך שאתם צריכים להסתכל על הפלוסים וגם על המינוסים. על מנת להגיע אל הגיבוש יהיה עליכם להתגייס לחטיבת כפיר. אם לא תתגייסו לחטיבת כפיר, לא תוכלו להגיע אל הגיבושים לסיירות של החטיבה. לאחר הגיוס יהיה עליכם לעבור גיבוש יחטיות שלאחריו תוכלו להתקבל לסיירת חרוב.

מה עוברים המתגייסים לסיירת חרוב?

מוטב כי כל מתגייס שעבר בהצלחה גיבוש כפיר, יכיר את המסלול שאותו הוא אמור לעבור. הרי בסופו של יום, חוסר הוודאות לא יפעל לטובתכם בהקשר הזה. אם תצליחו להכיר את המסלול עוד לפני הגיוס, יהיה לכם קל להכין את עצמכם לקראתו. הרי כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם לא מדובר על טיול בפארק. גיוס לאחת מהיחידות המובחרות בצבא מחייב אתכם להיות בשיא שלכם מתחילת הדרך ועד ליום השחרור.

  • השלב הראשון: יהיה זהה לכל מי שמתגייס לחטיבת כפיר. בשלב הזה יהיה עליכם לעבור טירונות מלאה ואימון מתקדם כיאה לכל לוחם בצבא. את האימון המתקדם תסיימו כרובאים 08, חיילים קרביים לכל דבר ועניין. הטירונות ביחד עם האימון המתקדם לוקחים כשבעה חודשים במצטבר, והם מתבצעים בבא"ח של חטיבת כפיר.
  • השלב השני: השלב השני הוא השלב המיוחד שאותו אמורים לעבור כל מי שמגיע לסיירת חרוב. בשלב הזה הלוחמים שסיימו את האימון המתקדם עוברים לבית ספר לסיירות בבסיס תל נוף.  במהלך השלב הזה יעברו הלוחמים כל מיני אימונים והכשרות המיועדים ללוחמי סיירת. סיירת חרוב היא לא עוד סתם סיירת, היא אחת מהסיירות המובחרות בצבא.

חשוב לציין כי לא כל מי שעבר גיבוש כפיר והגיע אל הסיירת יעבור את כל השלבים. השלבים הללו הם שלבים שמיועדים לסנן את כל מי שאינו מתאים להיות לוחם סיירת. כך שאתם צריכים לקחת בחשבון כי חובת ההוכחה היא עליכם בלבד.

קריטריוניםשלבי מיון
פרופיל 82 ומעלה
קב”א 49 ומעלה
מעבר גיבוש יחטיות
וקבלה לגיבוש חרוב
הכשרהשלבי המסלול
מסלול הכשרה של שנה וחודשיים בסופו תסיימו רובאי 08טירונות בסיסית בחטיבת כפיר, טירונות יחידה וסמע עליה ליחידה במתקן אדם (היכן שמשרתת יחידת עוקץ), לאחר מכן תעברו ניווטים, ירי באמל״ח, קרב מגע, לוחמה בשטח בנוי וצניחה, בנוסף תעברו תוכן מקצועי פיקוד והדרכה.

מה היתרונות של סיירת חרוב?

האמת היא שלמתבונן מהצד חרוב היא סיירת כמו כל שאר הסיירות בצבא. אך חטיבת כפיר מביאה איתה ייחודיות שלא תוכלו למצוא בכל החטיבות המפוארות בצבא. מדובר על חטיבה יחסית צעירה, כזאת שעדיין בונה את ההיסטוריה שלה. המשמעות היא שאתם כחלק מלוחמי היחידה המובחרת של החטיבה תוכלו לבנות את ההיסטוריה של החטיבה. תוכלו לקחת חלק בפעילויות שוטפות שאמורות להיות פעילויות המייחדות את החטיבה. אם לא בא לכם להיכנס לחטיבה שההיסטוריה שלה כבר כתובה, זוהי ללא ספק הבחירה הנכונה. בחירה שתאפשר לכם לבלוט ביחד עם עוד לא מעט חבר'ה איכותיים אחרים. כמו שבוודאי כבר ראיתם לא כולם יכולים להתגייס ולהגיע לסיירת.

מי בסופו של דבר עובר את שלבי המיון?

לא כולם עוברים את שלבי המיון השונים, ובכל רגע תוכלו לראות חבר'ה איכותיים שמרימים ידיים. הסיירת לא מיועדת לכולם, וזה בסדר להחליט כי המקום הזה הוא לא בשבילכם. בסופו של יום רק החיילים שבאמת רוצים להגיע לסיירת עוברים את כל המסלולים השונים. כוח הרצון הוא זה שמניע את הלוחמים לעבור את כל המסלול, עד שהם יהיו לוחמי סיירת חרוב למהדרין. תוכלו להתייעץ עם חיילים אחרים שהיו בסיירת על מנת שיסבירו לכם בדיוק מה זה מצריך. אך בסוף הכי חשוב שתהיו אתם, ולא תנסו להיות מה שאתם לא. אם תנסו להיות מישהו אחר, מיד ישימו לב לזה ויתייחסו אליכם בהתאם.

אף אחד לא נולד לוחם סיירת

חשוב מאוד שתאמינו בעצמכם לכל אורך הדרך, רק כך תוכלו לעבור את גיבוש כפיר ולהגיע לסיירת. חשוב להגיד כי אף אחד לא נולד להיות לוחם סיירת, יש כאלה שבונים את עצמם למטרה הזאת. גם אתם יכולים לעבוד קשה, ולדאוג כי החלום יהפוך בסופו של יום למציאות. אל תפסיקו להאמין ואל תפסיקו להציב לעצמכם יעדים ומטרות. בסופו של יום מי שמצליח לחלום, יכול גם להגשים את כל החלומות האלה. יש לכם אפשרות להיות לוחמי סיירת חרוב – אחת מהסיירות המובחרות בצבא. רוצים לקבל עוד מידע על הסיירות בצבא? תוכלו להציץ באתר שלנו.

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.