עבודות לחיילים משוחררים – מהי העבודה המומלצת למשוחררים?

עם השחרור מהצבא יכולות להופיע כל מיני תהיות ושאלות לגבי העתיד, עניין שחייב לפתור במהרה. המון צעירים שמשתחררים מהצבא מחפשים אחר העיסוק המתאים ביותר עבורם. השחרור מהצבא מסמל את תחילת החיים האמיתיים, אלה שכל חייל וחיילת חיכו להם. אך זוהי ההזדמנות לספק כי לא תמיד תמצאו את עצמכם משתלבים במקצוע שחלמתם עליו. אנו כאן ננסה להסביר לכם אילו עבודות לחיילים משוחררים יהיו הכי עדיפות וכדאיות. אסור לשכוח את כל נושא העבודה המועדפת שהופך להיות רלוונטי בהקשר הספציפי הזה. אם כבר תתחילו לעבוד בעבודה מסוימת, מוטב כי היא תהיה העבודה הנכונה והמושלמת לכם. אין דבר יותר משמח מאשר להשתלב בעבודה מסוימת מיד עם השחרור מהצבא ותחילת החיים האמיתיים. אז מה אתם צריכים לדעת על עבודה לחיילים משוחררים? כמה באמת תוכלו להרוויח עם השחרור מהצבא? את כל התשובות לשאלות החשובות הללו תקבלו כאן במאמר. עם סיום קריאת המאמר ניתן יהיה להתחיל לחפש את העבודה המושלמת לכם באופן אישי.

מהן עבודות לחיילים משוחררים?

חשוב להבין כי אין דבר כזה עבודות המיועדות אך ורק לחיילים שסיימו זה עתה את השירות הצבאי שלהם. ההגדרה של עבודות לחיילים משוחררים היא עבודות המיועדות לצעירים ללא ניסיון. הרי כאשר חייל מגיע לסוף השירות הצבאי אין לו הרבה ניסיון, יהיה עליו לצבור ניסיון מאפס. לכן יש מקומות עבודה שמאפשרים לאותם צעירים וצעירות לעשות את טבילת האש הראשונה שלהם. לאחר מכן אותם חיילים משוחררים יוכלו למצוא את עצמם משתלבים בתפקידים בכירים. אך ההתקדמות חייבת להיות איטית ונכונה כדי שיהיה ניתן להפיק את מירב התועלת ממנה. כל חייל שנמצא על סף שחרור מהצבא מחויב לדעת מהן האפשרויות שניצבות לפניו בהקשר הזה. לחיילים משוחררים אין חובה לעבוד בעבודות מועדפות, הם רשאים לעבוד בכל עבודה שנראית להם לעין.

מתי כדאי לחפש עבודה לחיילים משוחררים?

לא בא לכם למצוא את עצמכם מחפשים מקום עבודה זמן רב? לחלק מהחיילים המשוחררים ההכנסה הקבועה היא חשובה והכרחית למען הקיום הבסיסי. לכן הטיפ שלנו אליכם יהיה להתחיל לחפש עבודה עוד במהלך השירות הצבאי. מספר שבועות או אפילו מספר חודשים לפני השחרור מהצבא יהיה עליכם לחפש את העבודה הנכונה לכם. נדגיש כי מציאת מקום העבודה המושלם זה לא תהליך קצר ופשוט שלוקח ימים ספורים. לכן אם תתחילו מראש יהיה לכם קל לדעת כי אתם יכולים להשתחרר בראש שקט. מי שיחפש עבודות לחיילים משוחררים רק בעת השחרור מהצבא צריך לדעת שלא תהיה לו הכנסה קבועה. לא תמיד הכניסה לחיים האמיתיים לאחר השירות הצבאי תהיה חלקה כפי שאתם מדמיינים אותה. 

איך מוצאים עבודות המיועדות לחיילים משוחררים?

אם בעבר היה קשה למצוא עבודות לחיילים משוחררים, כיום ניתן להגיד בפה מלא כי זה פשוט וקל. כל חייל משוחרר יכול להשתמש באינטרנט כדי לחפש את העבודה המתאימה עבורה. בין אם באתרי אינטרנט המיועדים לפרסום משרות המיועדות אך ורק לחיילים משוחררים. אפשרות נוספת תהיה להשתמש ברשתות החברתיות שגם בהן ניתן למצוא המון הזדמנויות מעניינות. חייל משוחרר שינצל את כל הכלים הניצבים מולו ימצא את עצמו מרוויח המון. לא רק שהוא ימצא את העבודה המתאימה לו במהירות, יתאפשר לו לעשות זאת בתנאים שלו. גם חיילים משוחררים צריכים לדעת כי אין מקום לפשרות בכל הנוגע למציאת העבודה המתאימה להם. 

מהי עבודה מועדפת לחיילים משוחררים?

כל החיילים שמחפשים עבודה עם שחרורם מהצבא צריכים לקחת בחשבון את האופציה של עבודה מועדפת. מדובר על עבודה בתחום ספציפי מאוד במסגרתה ניתנת הטבה נוספת לחיילים. חיילים משוחררים שהשלימו שישה חודשי עבודה בעבודה מועדפת יהיו זכאים למענק חד פעמי. המענק ניתן בנוסף למשכורת הקבועה שאותה החיילים המשוחררים מקבלים בעקבות עבודתם. זוהי עוד דחיפה של המוסד לביטוח לאומי עבור אותם צעירים שהתחילו את חייהם האמיתיים. הרציונל שעומד מאחורי העניין הוא לאפשר שילוב של חיילים משוחררים בשוק העבודה. בו בזמן המעסיקים בתחומים הללו שמתקשים למצוא עובדים ישיגו ידיים צעירות ורעננות. שני הצדדים מרוויחים מהאפשרות הזו, אך צריך להגיד כי עבודה מועדפת לא מתאימה לכולם. עבודות לחיילים משוחררים שהן עבודות מועדפות צריכות להיות כאלה שנכונות לכם ומאפשרות לכם להציג את עצמכם בצורה מיטבית. 

כמה מרוויחים חיילים עם שחרורם מהצבא? 

קשה מאוד להגיד מראש כמה מרוויחים חיילים משוחררים עם שחרורם מהשירות הצבאי. עבודות לחיילים משוחררים הן רבות, לכל עבודה יהיו את הפלוסים ואת המינוסים שלה. יהיו עבודות סיזיפיות בהן השכר הוא גבוה, אך עליכם להסתכל על שני צידי המטבע. בו בזמן יהיו עבודות פשוטות וקלות, אך מן הסתם בהן השכר החודשי יהיה יחסית נמוך. מה שאתם צריכים לדעת זה שאתם קובעים כמה תרוויחו עם שחרורם מהשירות הצבאי. חיילים משוחררים יכולים להרוויח שכר מינימום, במידה ואין להם דרישות מיוחדות. מצד שני אם תלכו ללמוד קורס או לעשות משהו מיוחד ניתן יהיה להרוויח יותר. לא פעם תגלו כי שווה לעבור קורס ספציפי על מנת להגדיל את ההכנסה החודשית על חשבון עבודה מועדפת. תמיד תסתכלו איזה צעד יהיה הנכון לכם ואיזה צעד יהיה פחות מתאים לעתידכם. השכר הממוצע של חיילים עם שחרור מהצבא מתחיל מ-6000 עד 7000 ש"ח לחודש ומגיע עד 10,000 עד 12,000 ש"ח בחודש.

אילו משרות מתאימות לחיילים משוחררים?

שיווק דיגיטלי

כיום כולנו רואים איך הטכנולוגיה משתלטת על חיינו והופכת להיות חלק בלתי נפרד משגרת יומנו. קורס שיווק דיגיטלי יכול להיות מקפצה נהדרת עבור חיילים משוחררים שמחפשים עבודה משולמת. עם סיום הקורס החיילים המשוחררים ימצאו את עצמם עוסקים באחד מהתחומים הכי מרתקים שיש. עבודה בעולמות השיווק הדיגיטלי מעניינת מאוד ומביאה איתה אפיקי קידום רבים.

מלצרות

המון חיילים משוחררים מוצאים את עצמם עובדים במלצרות בחודשים הראשונים עם שחרורם מהצבא. הסיבה לכך היא שהעבודה הזו זמינה מאוד, ניתן לעבוד כמעט בכל מקום. השכר יכול להיות טוב, אך הוא מבוסס ברובו על טיפים שניתנים מהסועדים. בו בזמן לא מדובר על עבודה לטווח הרחוק, אלא רק על עבודה זמנית לתקופה הקרובה. 

תדלוק

עוד עבודה פופולארית מאוד בקרב משוחררים הינה עבודת התדלוק. מדובר על עבודה שנחשבת לעבודה מועדפת, לכן חיילים משוחררים רבים רואים בה עבודה זמנית נהדרת. עבודות לחיילים משוחררים מהסוג הזה הן לא לכל החיים, אך בהחלט מאפשרות נוחות, גמישות ופחות מגבלות.

מכירות

עולם המכירות הוא בהחלט עולם שיכול להציע אופק תעסוקתי ממושך. עם זאת תלוי מאוד איזה תחום מכירות תבחרו, ומה מקום העבודה נותן לחיילים המשוחררים העובדים בו. מכירות מאפשרות לכם לעשות את מה שאתם אוהבים, בו בזמן אם תהיו טובים גם המשכורת עולה בהתאם.

אבטחה

חיילים משוחררים שסיימו זה עתה שירות קרבי עשויים למצוא את עצמם משתלבים בתחום האבטחה. גם כאן השכר יכול להיות מאוד גבוה, אך השעות והתנאים יכולים להיות מאתגרים. יש כאלה שעבורם ההמשך של השירות הקרבי הוא קריטי וחיוני, לכן עולמות האבטחה משתלבים בצורה הכי טובה.

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.