יתרונות של פעילות התנדבות לחיילים

אם אתה מחפש להכיר אנשים חדשים, מתעניין במטרות צדקה או רוצה ללמוד מיומנויות לקידום הקריירה שלך, התנדבות עשויה להיות אפשרות טובה. כשאתה מתנדב, יש לך הזדמנות לעשות שינוי אמיתי בחיים של אחרים. במאמר זה, אנו דנים ב-10 יתרונות של התנדבות, כולל הטבות חברתיות, קריירה ואישיות, בנוסף מציעים כמה טיפים למציאת ההזדמנות הבאה להתנדבות.

אפשר להתנדב כמעט בכל תחום, התנדבות עם בעלי חיים, עזרה לחיילים בודדים, סיוע לקשישים ניצולי שואה ועוד.

10 יתרונות של התנדבות

בין אם אתה מסוג האנשים שחושקים בהרבה אינטראקציה חברתית ובין אם אתה מעדיף כמה שפחות, להתנדבות יש יתרונות חברתיים, קריירה ואישיים. להלן 10 המובילים:

#1 מספק לך תחושת מטרה

אולי תוכל למצוא את המטרה שלך באמצעות התנדבות והפיכתך לחלק ממשהו גדול ממך. לדוגמה, אם אתה בפנסיה, מובטל באופן בלתי צפוי או איבדת אדם אהוב, עזרה לזולת יכולה לתת לחייך משמעות חדשה ולגרום לך לגירוי נפשי.

#2 מספק תחושת קהילה

התנדבות יכולה לעזור לך להרגיש מחובר לאלה שאתה עוזר בקהילה. ניסיון זה עשוי לגרום לך לרצות להיות מעורב בהיבטים אחרים של הקהילה שלך, כגון פוליטיקה מקומית או תמיכה בתוכניות שאתה מאמין שהן חשובות.

#3 עוזר לך להכיר חברים חדשים

התנדבות היא דרך מצוינת להכיר חברים חדשים, כמו גם לחזק את הקשרים הקיימים עם חברים, משפחה או עמיתים לעבודה. כמתנדב, בדרך כלל תקיים אינטראקציה עם אנשים מרקע מגוון, מה שמאפשר לך ללמוד נקודות מבט אחרות.

כאשר אתה בוחר ארגון או מטרה להתנדב עבורו, קחו בחשבון גם את האנשים שאתם מתנדבים לצדם. שיתוף עניין משותף יעזור לך לבנות קשרים קרובים יותר עם הסובבים אותך.

#4 מגביר את הכישורים החברתיים שלך

ההתנדבות נותנת לך הזדמנות לדבר עם אנשים חדשים ולחדד את הכישורים החברתיים שלך. על ידי השקעת זמן רב בעבודה עם אחרים ושימוש במיומנויות חברתיות, כמו הקשבה פעילה וניהול מערכות יחסים, תהיה לך הזדמנות לפתח את הקשרים האישיים והעסקיים העתידיים שלך.

#5 משפר את ההערכה העצמית

התנדבות עשויה להגביר את ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלך. כשאתה עושה משהו שאתה מרגיש שהוא כדאי ובעל ערך עבור הקהילה שלך, זה נותן לך תחושת הישג שעשויה לעזור לך להרגיש מסופק יותר לגבי חייך וכל יעד עתידי.

#6 מלמד אותך מיומנויות יקרות ערך

ההכשרה והניסיון המעשי שצברת בזמן ההתנדבות יכולים לעזור לך ללמוד מיומנויות חדשות, כמו גם לבנות על אלה שכבר יש לך. לדוגמה, אם אתה תומך ומעלה מודעות או מימון למטרה שמעניינת אותך, תזכה לתקשורת, דיבור בפני קהל, שיווק וכישורים קשים ורכים אחרים. לאחר מכן תוכל לשים את המיומנויות הללו בקורות החיים שלך כדי להראות למעסיקים כיצד אתה בונה מערכות יחסים מחוץ לעבודה בנוסף לכל תחומי עניין אישיים שיכולים להבדיל אותך ממועמדים אחרים.

#7 מספק סיכויי עבודה

לצד רכישת מיומנויות וניסיון יקרי ערך, תוכל גם לפגוש אנשים תוך כדי התנדבות שיכולים להפוך למנטורים שלך או לפחות חלק מהרשת החברתית המקצועית שלך. אם תבחר להמשיך בקריירה בתחום שבו אתה מתנדב, הקשרים שאתה יוצר עשויים גם לעזור להגדיל את סיכויי העבודה שלך.

#8 מכניס כיף לחיים שלך

אנשים רבים משתמשים בהתנדבות כדרך לעסוק בתחביבים שלהם תוך כדי שינוי. לדוגמה, אם אתה מעוניין בחיק הטבע, אתה עשוי להתנדב בגינה הקהילתית שלך או לעזור במחנה קיץ לילדים. התנדבות לארגונים או מטרות עשויה גם לספק לך תחושה מחודשת של יצירתיות ומוטיבציה שנושאת אל חייך האישיים והמקצועיים.

#9 יכול לעזור לך להיות מאושר יותר

לעתים קרובות זה מרגיש טוב לתרום לפרויקטים ולארגונים שיש להם משמעות עבורך. רגשות טובים אלו יכולים לעזור להפחית את ההשפעות של מתח, כעס או חרדה בחייך. התנדבות עשויה לספק לך את הכלים הדרושים לך כדי להיות אדם שמח ומסוגל היטב. בניית קשרים וקשרים עם אנשים שאתה מתנדב איתם עשוי גם לנטרל כל בידוד חברתי. הזדמנויות רבות להתנדבות עשויות להיות כרוכות בעבודה פיזית כדי לשמור אותך פעיל ולהפחית מתח.

#10 מוציא אותך מאזור הנוחות שלך

באמצעות עבודה התנדבותית, אתה עשוי להתגבר על האתגרים האישיים של עזיבת אזור הנוחות שלך ולעשות משהו חדש עם אנשים שאתה אולי לא מכיר. אתה עלול להיתקל בבעיות שונות לפתרון כמתנדב המחייבות אותך להפעיל מיומנויות חשיבה ביקורתיות המסייעות להתפתחות האישית שלך.

היכן למצוא פעילות התנדבות לחיילים

אתה יכול למצוא כמה ארגונים שמתאימים לתחומי העניין שלך, קרוב לבית או מרחוק. כדי להתחיל, נסה לחפש תפקידי התנדבות פתוחים עם אחד מהאפשרויות הבאות:

 • ארגוני שירות מקומיים (למשל, מועדון פייס)
 • קבוצות אמנות קהילתיות (למשל, מוזיאונים או תיאטראות)
 • ארגוני נוער (למשל, צהרונים או קבוצות ספורט)
 • פארקים לאומיים או ארגוני שימור
 • ארגונים פוליטיים
 • ספריות
 • מרכזים ותיקים
 • מקלטים משפחתיים
 • מזווה אוכל
 • מקלטים לבעלי חיים וארגוני הצלה
 • מקומות פולחן

כיצד לבחור את ההזדמנות הנכונה לפעילות התנדבות לחיילים

התנדבות מאפשרת לך להשפיע ולהתחבר לקהילה שלך, עם הזדמנויות שמתאימות למגוון תחומי עניין. הנה כמה טיפים לבחירת הזדמנות ההתנדבות המתאימה לך:

 • התחל עם תפקידי התנדבות פופולריים. כמה מהזדמנויות ההתנדבות הנפוצות ביותר שמתפרסמות לעיתים קרובות כוללות סיוע במקלט לבעלי חיים, נטיעת עצים בגינה המקומית, ניקיון החוף או הפארק, דיבור או קריאה לקשישים וקמפיין פוליטי. אתה יכול להתחיל עם כל אחת מהאפשרויות האלה ולעשות יום התנדבות בודד, ואז להעריך אם זה מעורר את העניין שלך להמשיך ולעסוק.
 • בחר משהו שאתה נלהב ממנו. לאחר שצמצמת את תחומי העניין שלך לסוג מסוים של התנדבות, נסה לדבר עם מתנדב בארגון או לבדוק זאת על ידי התנדבות לפרויקט ספציפי כדי לקבל תחושה אם הוא מתאים לך. תוכל לחקור את תחומי העניין שלך, לגלות חדשים פוטנציאליים וליהנות לעשות זאת.
 • עבוד עבור ארגון שאתה מאמין בו. לאחר שהתנדבת כמה פעמים לאותה קבוצה, אתה עשוי להחליט שזוהי גם מטרה וגם ארגון שאתה תומך בו. אם העניין מתאים אבל הארגון לא, חקור אחרים שמציעים הזדמנויות דומות. לדוגמה, אם אתם אוהבים להתנדב לעזור לבעלי חיים, אולי תעדיפו לעבוד עם חילוץ של בעלי חיים קטנים שמשפיעים אחרת מאשר מקלט גדול יותר לבעלי חיים שאולי יש בו הרבה יותר מתנדבים שאולי לא תכירו גם אתם.
אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.