רשימת ציוד לצבא – מה להביא ליום הגיוס?

יום הגיוס מתקרב? ככל הנראה תרצו להגיע למצב בו אתם מאורגנים מכף רגל ועד ראש. אין סיבה שתמצאו את עצמכם במצב בו תגלו בדיעבד שחסרים לכם דברים מסוימים. אם בעבר המתגייסים הטריים היו בעיקר מנחשים מה לקחת, כיום תוכלו לבחון את הרשימה שהכנו לכם. רשימת ציוד לצבא שתמנע מכם את הצורך לרכוש פריטים שלא יהיה צורך בהם. לצערנו מתגייסים רבים מוציאים אלפי שקלים על רכישת ציוד מבלי שתהיה לכך הצדקה אמיתית. עם רשימת ציוד לגיוס תוכלו לדעת כי אתם מאורגנים ומסודרים לכל תרחיש. נדגיש כי הרשימה כאן מיועדת גם עבור בנים וגם עבור בנים, כמעט בכל התפקידים הצבאיים. עם הזמן תלמדו אילו דברים חשובים לכם ועל מה אינכם יכולים לוותר בשום מצב. אך ליום הגיוס עצמו מוטב להגיע עם הציוד הבסיסי שיאפשר לכם להעביר כמה ימים בבסיס החדש. 

רשימת ציוד לצבא 2023 נשים וגברים

לוחמיםלוחמותחיילות עורפיותחיילים עורפיים
בגדים לשינה (פיג'מה)בגדים לשינה (פיג'מה)בגדים לשינה (פיג'מה)בגדים לשינה (פיג'מה)
10 זוגות תחתונים10 זוגות תחתונים8 זוגות תחתונים8 זוגות תחתונים
10 זוגות גרביים ארוכים (אפורות/שחורות בלבד)10 זוגות גרביים ארוכים (אפורות/שחורות בלבד)8 זוגות גרביים ארוכים (לבנות/שחורות בלבד)8 זוגות גרביים ארוכים (אפורות/שחורות בלבד)
8 חולצות בצבע ירוק זית8 חולצות בצבע ירוק זית7 חולצות בצבע ירוק זית7 חולצות בצבע ירוק זית
דברים לכביסה ביד (נוזל/סבון/מבשם)3 חזיות3 חזיותדברים לכביסה ביד (נוזל/סבון/מבשם)
נעלי ספורטדברים לכביסה ביד (נוזל/סבון/מבשם)דברים לכביסה ביד (נוזל/סבון/מבשם)נעלי ספורט
8 זוגות גרביים קצריםנעלי ספורטנעלי ספורט4 זוגות גרביים קצרים
2 זוגות מכנסי ספורט8 זוגות גרביים קצרים4 זוגות גרביים קצריםזוג מכנסי ספורט
שק כביסה2 טייצים שחוריםטייץ שחוריםשק כביסה
סדין יחיד2 גוזיות ספורטגוזיית ספורטסדין יחיד
כרית+ציפיתשק כביסהשק כביסהכרית+ציפית
שמיכה דקהסדין יחידסדין יחידשמיכה דקה
כפכפים למקלחתכרית+ציפיתכרית+ציפיתכפכפים למקלחת
מגבתשמיכה דקהשמיכה דקהמגבת
מטען לפלאפוןכפכפים למקלחתכפכפים למקלחתמטען לפלאפון
אוזניותמגבתמגבתאוזניות
שעון (עם סטופר)מטען לפלאפוןמטען לפלאפוןשעון (עם סטופר)
משחת נעליים (גלח"ץ)+מברשת למריחהאוזניותאוזניותמשחת נעליים (גלח"ץ)+מברשת למריחה
תיק רחצה הכולל:שעון (עם סטופר)שעון (עם סטופר)תיק רחצה הכולל:
מברשת שינייםמשחת נעליים (גלח"ץ)+מברשת למריחהמשחת נעליים (גלח"ץ)+מברשת למריחהמברשת שיניים
משחת שינייםתיק רחצה הכולל:משחת שיניים
שמפומברשת שינייםתיק רחצה הכולל:שמפו
מרכךמשחת שינייםמרכך
סבון גוףמברשת שיערמברשת שינייםסבון גוף
סבון פניםשמפומשחת שינייםסבון פנים
תרופות (כולל משכך כאבים ופלסטרים)מרכךמברשת שיערתרופות (כולל משכך כאבים ופלסטרי
סבון גוףשמפו
סבון פניםמרכך
פדים וטמפוניםסבון גוף
גומיות לשיער – שחורות בלבדסבון פנים
תרופות (כולל משכך כאבים ופלסטרים)פדים וטמפונים
גומיות לשיער – שחורות בלבד
תרופות (כולל משכך כאבים ופלסטרים)
שעון צבאי

שעון דיגיטלי איכותי

כובע צבאי

כובע צבאי

כובע שחור צבאי חיל האוויר

כובע צבאי שחור

חגורות צבאיות

חגורות צבאיות

מדוע לרכוש מראש ציוד לצבא?

רכישה מראש של ציוד לצבא תאפשר לכם להגיע ליום הגיוס בראש שקט. גם ככה ישנם דברים רבים שמעסיקים אתכם ביום הזה, לא תרצו להעמיס על עצמכם יתר על המידה. רשימת ציוד לגיוס תאפשר לכם לדעת כי לא שכחתם לקחת אתכם שום דבר. ישנם כאלה שבגלל הלחץ והעומס מוצאים את עצמם קורסים ושוכחים דברים. עם רשימה מסודרת אותה תכינו מראש תדעו כי לא שכחתם כולם. תזכרו כי בכל פעם שתשכחו דברים תמצאו את עצמכם במצב בו תאלצו לרכוש אותם.

כמובן שגם אם עשיתם לעצמכם רשימת ציוד לצבא לחורף או לקיץ תמיד אפשר לשנות אותה. כל הזמן תמצאו עוד דברים שחסרים לכם, אל תגבילו את עצמכם בהקשר הזה. עם רשימת ציוד מתאימה תראו כיצד התהליך החדש בחייכם עובר בהצלחה. החלטנו להרים את הכפפה כדי להכין לכם רשימה של ציוד שאסור לשכוח ליום הגיוס. תעברו על כל הרשימה ותוודאו כי אתם מגיעים ליום הגדול הכי מוכנים שיש.

מסמכים

כאשר מדברים על רשימת ציוד לצבא לחורף או לקיץ חובה להדגיש את חשיבות המסמכים. ישנם מסמכים רבים המהווים חלק בלתי נפרד מתהליך הגיוס. לא הבאתם חלק מהמסמכים? משמעות הדבר היא שתמצאו את עצמכם נתקעים ולא יכולים להמשיך. מסמכים שחשוב להביא יחד אתכם הם צו התייצבות, תעודת זהות או כל תעודה מזהה אחרת, כרטיס אשראי או פרטי חשבון בנק מעודכנים. תוכלו להתייעץ עם לשכת הגיוס אילו מסמכים יהיו בגדר חובה בתהליך ההיקלטות לצבא.

ביגוד

בהשוואה בין רשימת ציוד לצבא לבנות או לבנים יהיה הבדל מבחינת הביגוד שאותו מביאים. אך ישנם דברים בסיסיים שהם בגדר חובה עבור כולם, אינכם יכולים לוותר עליהם. אנו מדברים על פיג'מה ללילה, גופיות ומכנסיים, אל תשכחו גם להביא בגדים לפעילות גופנית. נעלי ספורט ונעליים נוחות ליום יום שתוכלו להסתובב איתן בבסיס. נשים צריכות להביא גם חזיות וכל מיני מוצרי היגיינה קריטיים. רשימת ציוד לצבא מוטב להכין מראש כדי שלא תשכחו לקחת דברים.

תרופות

אומנם בצבא תוכלו למצוא את כל התרופות הקיימות באזרחות, אך הזמינות לא תהיה מרשימה. מה שאומר שכל תרופה שאתם לוקחים בבית מוטב כי תביאו יחד אתכם. אל תצאו מנקודת הנחה כי בצבא ידאגו לכם ויספקו לכם את התרופות הקבועות. בו בזמן אנו מציעים גם להביא כל מיני אביזרי עזרה ראשונה שיהיו קרובים אליכם. לא על כל דבר קטן תמצאו את עצמכם הולכים לרופא בבסיס כדי לקבל ממנו מענה הולם.

היגיינה

גברים שהולכים להיות לוחמים יצאו מנקודת הנחה כי היגיינה פחות חשובה. אך בפועל כל זמן שאתם בבסיס חשוב לשמור על היגיינה מיטבית בשבילכם ובשביל חבריכם. מוצרי ההיגיינה צריכים להיות בתוך תיק רחצה בו תשימו את כל הדברים החשובים מבחינתכם. שמפו, סבון, מסרק, בושם, כפכפים וכל דבר שעולה לכם לראש. נשים מצד שני צריכות לדאוג להצטייד במוצרי היגיינה שמיועדים רק עבורן. בשקם בבסיס לא בטוח שתמצאו את כל מוצרי ההיגיינה כפי שהתרגלתם למצוא באזרחות.

מצעים

הכי חושב שתצליחו לישון בצבא, בכל רגע שבו נותנים לכם לעשות זאת. כאשר מתכננים רשימת ציוד טירונות, לא בטוח ששינה טובה תהיה ברת השגה. אך באמצעות מצעים תוכלו להפוך את השינה המועטה לכזאת שתוכלו למצות אותה. מהבית תוכלו להביא את כל המצעים כולל כרית ושמכה וכל דבר אחר שעולה לכם לראש. כמובן שהמיטה בצבא היא מיטת יחיד, כך שיהיה עליכם להכין את עצמכם לכך. אם אין לכם מצעי יחיד בבית, מוטב כי תרכשו לקראת השירות הצבאי. 

שעון לצבא

רשימת ציוד לגיוס לא תמיד תביא איתה דברים שיש לכם בהישג יד. מדי פעם יהיה עליכם לרכוש פריטים מסוימים במיוחד בשביל הגיוס הצבאי כדי למצות אותו. שעון לצבא הוא שעון המיועד בעיקר לטירונות, אך משתמשים בו לאורך כל השירות. הייחודיות של השעון באה לידיי ביטוי בכך שניתן יהיה לספור את הזמן ולהיות עם האצבע על הדופק. בטירונות כל דקה חשובה, לפיכך יהיה עליכם להצטייד בשעון מתאים שיהיה גם עמיד וחזק.

לדרמן לצבא

זה אולי נראה לכם כמו דבר קטן, אך לדרמן לצבא הוא מוצר בגדר חובה. בזכותו תוכלו להגיע למצב בו תוכלו לפתור בעיות שנראות מסובכות. הלדרמן הוא כלי רב שימושי שיכול לסייע לכם במצבים ובסיטואציות מכל מיני היבטים. ברגע שיש לו אותו בתיק או בכיס תדעו כי שום דבר לא יתפוס אתכם לא מוכנים. כמובן שיהיה עליכם לרכוש לדרמן איכותי שתוכלו להשתמש בו לאורך כל השירות הצבאי. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם מתפשרים בעניין הזה.

קרדיט אתר צה״ל

אהבתם? שתפו עם חברים
אני מעוניין בקורס הכנה לגיבוש
השאירו פרטים ונציג יחזור אלכם בהקדם

תפקיד התזונה בכושר גופני

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות טובה. במידה ותשלב תזונה מאוזנת עם פעילות גופנית ותהיה לך מערכת חיסונית שיכולה למנוע ביעילות

לחצו כאן להצטרפות לקבוצה הרישמית

כושר קרבי | הכנה לצבא | ציוד מבצעי | מלש״בים

״בוא לקחת חלק מקהילת הנמרים – ציוד, אביזרים, טיפים של לוחמים ומפקדים אמיתיים ועוד ועוד ועוד! למה אתה מחכה? זוז

זומנת לחקירת מצ״ח?
הותאם לך פרופיל לא נכון?
הוגש נגדך כתב אישום בבית הדין הצבאי?

צריכים ייעוץ משפטי? מלאו את הפרטים עם הסבר קצר במה מדובר ונשמח לתת לכם מענה.